• پر بازدیدترین اخبار
  مجریان قدیمی رادیو و تلوزیون قبل و بعد از انقلاب 1394/08/08
  تصاویری از تشیع جنازه فوزیه ی مصری اولین ملکه محمد رضا پهلوی +تصاویری از زندگی فوزیه و شوهر دومش 1394/10/18
  ماجرای ازدواج بهروز وثوقی با گوگوش چه بود ؟ + تصاویر 1395/01/07
  راز کاهش 40کیلویی وزن شهره لرستانی 1394/09/28
  دختر دبیرستانی که پس از تنبیه مدیر مدرسه درگذشت 1394/09/29
  یادداشت ها
  تجربه نشان داده فیلتر جواب نمی دهد 1397/10/14
  باران و جوسازی ها 1398/01/12
  تردید نکنید با تلاش مضاعف، به پیروزی می‌رسیم 1398/01/10
  سال ٩٨، سال امکانات و سال گشایش 1398/01/10
  پابوس آفتاب توس/رواق حريمت رشک قدسيان 1397/11/22
  گفتگو ها
  نام تجاری «برند» در ایران جایگاه مناسبی پیدا کرده است 1398/02/30
  امروزآموزش‌وپرورش با وضع اسف‌بار آن در قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست. 1398/02/11
  شماره اول «آفتاب توس»اردیبهشت سال 98منتشر شد 1398/02/06
  چرا صاحبان بنگاه‌های اقتصادی داوطلب پست دولتی می‌شوند؟ 1398/01/14
  به جایگاه های بلند در زندگی فکر کنید و بدانید خواستن توانستن استت 1397/12/19
  اخبار تصویری
  آیا هیتلر مرده است؟
  رئیس جمهور به منظور زیارت بارگاه منور رضوی به مشهد سفر کرد
  افتتاحیه نمایشگاه گل و گیاه با حضور دکتر محمدباقر نوبخت درمشهد
  تصاویرشورای برنامه‌ریزی و توسعه استان خراسان رضوی با حضوردکترمحمد باقر نوبخت
  شماره دوم خرداد ماه ″آفتاب توس″ منتشرشد
  محمود بصیری: «من حالم خوب بوده، نگران و ناراحت نباشید»+ تصاویر
  بیوگرافی پانته آ بهرام متفاوت ترین بازیگر سینما و تلویزیون ایران +تصاویر
  مهم ترین علایم بیماری های قلبی چیست؟
 • بی‌دقتی در بیان، علاوه بر مؤاخذه‌ی خدایی، آثار نامطلوب دیگری خواهد داشت.
  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه، جلسه‌ی دانشجویی (دیروز) را جلسه‌ای پرنشاط، و روحیه‌ی جوانی و سرزندگی را موجب پیشرفت و استفاده از فرصتها در کشور برشمردند و افزودند: در مطالبتان غالباً دردها و نگرانی‌ها را بیان کردید، من نیز با بیان نگرانی‌ها و اشکالها کاملاً موافقم ولی توجه داشته باشید اگرچه روحیه‌ی نشاط و طلبکاری خیلی خوب است اما در بیان تعابیر و انتقادها باید دقت کنید چراکه بی‌دقتی در بیان، علاوه بر مؤاخذه‌ی خدایی، آثار نامطلوب دیگری خواهد داشت.
  • تاریخ انتشار : 1398/03/02

   

  در دیدار ۳ ساعته‌ی عصر دیروز (چهارشنبه) هزاران نفر از دانشجویان با رهبر معظم انقلاب اسلامی، نمایندگان تشکلهای «علمی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و صنفی دانشجویان» حدود دو ساعت به بیان دغدغه‌ها و دیدگاه‌های خود درباره‌ی مسائل مختلف روز پرداختند و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نیز نکات مهمی درباره‌ی مسائل مطرح‌شده و نیز موضوع راهبردی «چگونگی ورود جوانان به میدان و شتاب یافتن حرکت عمومی کشور برای تحقق چشم‌انداز روشن انقلاب اسلامی» بیان کردند.

  رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای سخنان خود، دانشجویان و جوانان را به بهره‌گیری از فرصت کم‌نظیر ماه مبارک رمضان برای تقویت رابطه با خداوند متعال توصیه کردند و گفتند: این فرصت مغتنم انس با قرآن و نماز و دعا را به یک عادت نیکو و ماندگار تبدیل کنید.

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه، جلسه‌ی دانشجویی را جلسه‌ای پرنشاط، و روحیه‌ی جوانی و سرزندگی را موجب پیشرفت و استفاده از فرصتها در کشور برشمردند و افزودند: در مطالبتان غالباً دردها و نگرانی‌ها را بیان کردید، من نیز با بیان نگرانی‌ها و اشکالها کاملاً موافقم ولی توجه داشته باشید اگرچه روحیه‌ی نشاط و طلبکاری خیلی خوب است اما در بیان تعابیر و انتقادها باید دقت کنید چراکه بی‌دقتی در بیان، علاوه بر مؤاخذه‌ی خدایی، آثار نامطلوب دیگری خواهد داشت.

  رهبر انقلاب اسلامی سپس با اشاره به چند مورد از مطالب دانشجویان و در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه «آیا اشکالات و کمبودهای کنونی ناشی از اشکال ساختار است یا ضعف کارگزاران» گفتند: ساختار قانون اساسی ساختار خوبی است و اشکالی ندارد، البته در همه‌ی کشورها از جمله در کشور ما ساختارها در طول زمان تکمیل و نواقص و خلأهای آنها برطرف میشود، همانند اینکه در گذشته، مجمع تشخیص مصلحت نظام وجود نداشت اما امروز وجود دارد.

  ایشان درخصوص ایده‌ی «نظام پارلمانی» خاطرنشان کردند: این مسائل را در مجمع بازنگری قانون اساسی به تفصیل بحث کردیم و به این نتیجه‌ی امروز رسیدیم، چراکه مشکلات نظام پارلمانی برای کشور بیش از مشکلات نظام ریاستی است.

  رهبر انقلاب در جمع‌بندیِ پاسخ به این سؤال تأکید کردند: در ساختار مشکلی وجود ندارد البته امکان کم و زیاد کردن آن وجود دارد، اما کارگزاران، اشکالها، کوتاهی‌ها، ناتوانی‌ها و سلایق گوناگونی دارند که نتیجه‌ی آن، این کمبودها میشود. البته اشتباه‌های ما مسئولان مانند اشخاص عادی نیست و شکافهای بزرگی در متن جامعه ایجاد میکند.

  نکته‌ی بعدی که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به آن پرداختند، انتقاد یکی از دانشجویان از روند نامناسب خصوصی‌سازی‌ها و درخواست توقف آن بود.

  ایشان با اشاره به خطاهای بزرگ انجام‌شده در زمینه‌ی خصوصی‌سازی، گفتند: بنده در این خصوص مکرراً تذکراتی داده‌ام که در برخی موارد منجر به اصلاح یا توقف کار نیز شده است، اما اصل خصوصی‌سازی نیاز مبرم اقتصاد و کشور ما است و نباید جلوی آن گرفته شود، بلکه باید جلوی لغزشها و خطاها در خصوصی‌سازی گرفته شود.

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پاسخ به یکی دیگر از مطالب مطرح‌شده در این جلسه، تأکید کردند: من همواره جریان جوان انقلابی را تأیید کرده و میکنم، البته این به معنای تأیید یک کار خلاف یا غلط نیست که ممکن است از تعدادی جوان انقلابی سر بزند. بنابراین من خطا را تأیید نمیکنم اما جوان انقلابی را حتماً تأیید میکنم و اگر چیزی غیر از این نقل شد، حتماً آن را قبول و باور نکنید.

  «اقدام برخی‌ها در نسبت دادن تصویب برجام به رهبری» سؤال دیگر یکی از دانشجویان بود که رهبر انقلاب اسلامی درباره‌ی آن گفتند: شما البته چشم و هوش دارید و همه‌چیز را میفهمید. در آن نامه‌ای که درباره‌ی برجام به مسئولان نوشتم مشخص است که تصویب باید چگونه باشد؛ در آن نامه شرایطی ذکر شده که در آن صورت، تصویب میشود.

  ایشان افزودند: البته اگر آن شرایط و خصوصیات اجرا و اعمال نشد، وظیفه‌ی رهبری این نیست که وسط بیاید و بگوید برجام نباید اجرا شود.

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: این بحث که وظیفه‌ی رهبری در این‌گونه مواقع اجرایی چیست، مقوله‌ای است، اما معتقدم در زمینه‌های اجرایی نباید رهبری وارد میدان شود و کاری را اجرا کند یا جلوی آن را بگیرد، مگر در مواردی که به حرکت کلی انقلاب ارتباط پیدا میکند که در آنجا وارد میشویم.

  ایشان خاطرنشان کردند: من به برجام به آن صورتی که عمل و محقق شد، خیلی اعتقادی نداشتم و بارها نیز به خود مسئولان این کار از جمله به آقای رئیس‌جمهور و وزیر محترم امور خارجه این مطلب را گفتیم و موارد زیادی را به آنها تذکر دادیم.

  رهبر انقلاب اسلامی یک توصیه‌ی ‌روشی نیز درباره‌ی نحوه‌ی بیان انتقادها به دانشجویان داشتند و گفتند: بعضی دوستان انتقادهایی کردند که خوب و بسیاری از آنها نیز بجاست، اما لحن انتقاد را تند نکنید، در بیان انتقادها نقطه‌ضعف به طرف مقابل ندهید و جوری حرف نزنید که بتوانند شما را در مراجع قضائی محکوم کنند و از افراط و تفریط در بیان، و نفی قاطع یک مجموعه بپرهیزید. شما فرزندان من هستید، تلاش کنید صحبتتان درست بیان شود.

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سپس به برخی اقدامات و فعالیتهای مجموعه‌های دانشجویی در عرصه‌های داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی، بخصوص در یک سال گذشته اشاره کردند و افزودند: حمایتهای مجموعه‌های دانشجویی از کارگران و ورود به نحوه‌ی واگذاری‌ها در مجتمع کشت‌وصنعت نیشکر هفت‌تپه و ماشین‌سازی تبریز و یا مطالبه از سه قوه و مجمع تشخیص مصلحت نظام در برخی موضوعها و همچنین برگزاری تجمعها در حمایت از مردم یمن و موضع‌گیری درباره‌ی حوادث نیوزیلند و نیجریه، اقدامات خوبی بود که انجام گرفت.

  ایشان درعین‌حال مجموعه‌های دانشجویی را به رعایت متانت و عقلانیت، در کنار نشان دادن اقتدار روحی و معنوی توصیه‌ی مؤکد کردند و گفتند: در اجتماعات و مطالبه‌گری‌ها، سخن منطقی، تأثیرگذار خواهد بود و من ضمن تأیید این‌گونه حرکتها بر استمرار آنها تأکید دارم.

  رهبر انقلاب اسلامی با یادآوری توصیه‌های قبلی خود به مجموعه‌های دانشجویی درخصوص نهضت کتابخوانی و لزوم مطالعه‌ی مستمر، خاطرنشان کردند: متأسفانه این حرکت، روال مطلوبی ندارد و مجموعه‌های دانشجویی و هیئتهای اندیشه‌ورز آنها باید نسبت به طراحی برنامه‌های مطالعاتی برای دانشجویان، اقدام کنند.

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مقدمه‌ی بحث اصلی خود با اشاره به بیانیه‌ی گام دوم افزودند: این بیانیه، یک ترسیم کلی از گذشته، حال و آینده‌ی انقلاب اسلامی است که در آن چهار نقطه‌ی اصلی و کلیدی وجود دارد: ۱- عظمت وقوع و ماندگاری انقلاب اسلامی ۲- عظمت کارکردِ انقلاب اسلامی تا به امروز ۳- عظمت چشم‌اندازی که انقلاب اسلامی باید به آن برسد و ۴- عظمت نقش نیروی جوان متعهد در مسیر پیش رو.

  رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه انقلاب در چهل سال گذشته در عرصه‌های گوناگون بشری و ملی از جمله سیاسی، اجتماعی، علمی، عدالت و آزادی، کارکرد برجسته و ممتازی داشته است، خاطرنشان کردند: اکنون ما نیازمند یک حرکت عمومیِ منضبط، پرسرعت و همراه با پیشرفتِ محسوس و با محوریت جوان متعهد و حزب‌اللهی، به سمت چشم‌انداز و اهداف بلند انقلاب اسلامی هستیم تا حضور تأثیرگذار جوانان، در نظام مدیریتی کشور تحول به وجود آورد.

  رهبر انقلاب اسلامی پس از تشریح چهار نقطه‌ی اصلی بیانیه‌ی گام دوم و تبیین اهمیت فوق‌العاده‌ی ایجاد یک حرکت عمومی برای رسیدن به چشم‌انداز روشن انقلاب به طرح یک سؤال اساسی پرداختند: جوانان چگونه و در چه فرایندی میتوانند به این حرکت عمومی ورود و در آن نقش‌آفرینی کنند؟

  ایشان در مقدمه‌ی پاسخ به این سؤال گفتند: هر حرکت عمومی منضبط، صحیح و عقلانی به چهار عنصر نیاز دارد: «شناخت واقعی از صحنه»، «جهت‌گیری مشخص»، «برخورداری از عامل یا عوامل امیدبخش» و «اتخاذ راهکارهای عملی برای هدایت این حرکت عمومی».

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بحث «نیاز هر حرکت عمومی به شناخت صحیح از صحنه» خاطرنشان کردند: کسانی که محور و محرک این حرکت هستند، باید از عناصر موجود و درگیر در صحنه شناخت کافی داشته باشند و بدانند که «جمهوری اسلامی در چه وضعی است»، «فرصتها و تهدیدهایش چیست» و «دوستان و دشمنانشان چه کسانی هستند».

  رهبر انقلاب در زمینه‌ی دومین عنصر هر حرکت عمومی یعنی «جهت‌گیری مشخص» نیز افزودند: جهت‌گیری حرکت عمومی ملت ایران به سمت تشکیل جامعه‌ی اسلامی و در نهایت تمدن پیشرفته‌ی اسلامی است.

  ایشان وجود نقطه‌ی روشن و امیدبخش را باعث پیشروی و استمرار هر حرکت عمومی خواندند و افزودند: ظرفیتهای اثبات‌شده‌ی ملت ایران در شکل‌دهی و به سرانجام رساندن کارهای بزرگ (که در پیروزی و استمرار انقلاب اسلامی ظهور کامل داشت)، مهم‌ترین نقطه‌ی امید حرکت عمومی ملت ایران به سمت تحقق اهداف و چشم‌انداز روشن کشور است.

  رهبر انقلاب، وعده‌ی صادق و تخلف‌ناپذیر الهی درباره‌ی نصرت یاری‌کنندگان دین خدا را نقطه‌ی امیدبخش دیگری برشمردند و افزودند: فرسودگی و انحطاط تردیدناپذیر تمدن غربی که البته بروز ملموس آن زمان‌بر خواهد بود، نقطه‌ی امید دیگری در روند حرکت عمومی ملت ایران است.

  ایشان «ارائه‌ی راهکارهای عملی» را چهارمین عنصر هر حرکت عمومی خواندند و خاطرنشان کردند: تبیین این عناصر چهارگانه در افکار عمومی، به ذهن فعال و زبان گویا نیاز دارد اما عنصر چهارم به برنامه‌ریزی، هدایت، تمرکز، فعالیت لحظه‌به‌لحظه و پیگیری نیز نیاز دارد تا کاروان عظیم جامعه و بویژه جوانان را به پیش ببرد.

  رهبر انقلاب اسلامی از همین زاویه به بیان پاسخ سؤال اصلی بحث یعنی «چگونگی ورود و نقش‌آفرینی جوانان در حرکت عظیم ملت ایران» پرداختند و تأکید کردند: برنامه‌ریزی و ارائه‌ی راهکار برای هدایت حرکت عظیم ملت بر عهده‌ی جریانها و حلقه‌های میانی از جمله تشکلهای دانشجویی است که غالباً مجموعه‌های جوان، خوش‌فکر و فعال هستند و میتوانند نقش و شأنِ محور بودن برای حرکت عمومی جامعه را بر عهده بگیرند.

  ایشان در بیان نمونه‌های عینی برای ورود و محوریت یافتن جوانان، به تشکیل کارگروه‌های فرهنگی در سراسر کشور از جمله در مساجد اشاره کردند و افزودند: تعبیر آتش به اختیاری که قبلاً بیان شد، مربوط به این‌گونه مجموعه‌ها است.

  رهبر انقلاب با اشاره به تأثیرگذاری عمیق گروه‌های فرهنگی از اول انقلاب تاکنون خاطرنشان کردند: هرجا گروهی جوان با ذهن فعال و پویا شکل بگیرد، میتواند با تأثیرگذاری در محیط اطراف و دیگر مجموعه‌ها در «عزم و حرکت و بینایی و پیشرفت حرکت عمومی ملت» مؤثر باشد.

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای «تشکیل گروه‌های سیاسی» را از دیگر روشهای ورود و حضور مؤثر جوانان در عرصه‌ی حرکت عمومی کشور دانستند و خاطرنشان کردند: «حزب‌بازی» بی‌برکت است اما تشکیل گروه‌های فعال سیاسی با هدف فهم کردن و تحلیل موضوعها و حوادث سیاسی و انتقال این تحلیل به دیگران، میتواند تأثیری بسیار اساسی داشته باشد.

  «تشکیل میزگردها و کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها» راهکار دیگر رهبر انقلاب برای حضور مؤثر جوانان در صحنه بود.

  ایشان با ابراز ناخرسندی از کُندی این حرکت تأکید کردند: جوانان منتظر حرکت رئیس دانشگاه یا مسئولان دیگر نباشند، خودشان با مطالعه‌ی خوب و با حضور افراد دارای ذهن فعال و زبان گویا این میزگردها و کرسی‌های آزاداندیشی را شکل دهند.

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: در حال حاضر درصد زیادی از دانشجویان در تشکلها فعال نیستند، اما اگر این‌گونه فعالیتها انجام شود، درصد بیشتری از دانشجویان به تشکلها و فعالیتهای دانشجویی راغب میشوند.

  «تشکیل گروه‌های نهضتی در داخل دانشگاه‌ها» و نیز «دعوت از دانشجویان کشورهای محور مقاومت برای بحث درباره‌ی مسائل بین‌المللی و مسائل مهم جهان اسلام» پیشنهاد دیگر رهبر انقلاب به دانشجویان برای حضور و هدایت حرکت عمومی ملت در مسیر تحقق افق روشن کشور بود.

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای «تشکیل گروه‌های علمی و همکاری با مراکز و شرکتهای دانش‌بنیان» را نیز شیوه‌ای مؤثر خواندند و افزودند: ارائه‌ی خدمات از جمله حضور گروه‌های جهادی در مناطق مختلف، راهکار بسیار مهم دیگری است که هرقدر تقویت و هدف‌دار شود میتواند میزان نقش‌آفرینی جوانان را در صحنه افزایش دهد.

  «فعالیتهای اطلاعاتی مردمی» به مفهوم اطلاع‌رسانی صحیح درباره‌ی مسائلی نظیر سوءاستفاده‌ها، قاچاق و مسائل مشابه و «حضور در مسائل اجتماعی صنوف مختلف» دو روش دیگری بود که رهبر انقلاب در بحث چگونگی ورود و تأثیرگذاری جوانان در عرصه‌ی حرکت عمومی کشور بیان کردند.

  ایشان افزودند: البته همه‌ی این راهکارها باید با الهام از جهت‌گیری کلی کشور یعنی «رسیدن به جامعه‌ی اسلامی و تمدن پیشرفته‌ی اسلامی» صورت گیرد.

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در نوعی جمع‌بندی از این بخش سخنانشان، افزودند: این فعالیتها به ورود نسل جوان متعهد به عرصه‌ی مدیریت کشور منجر خواهد شد و طبعاً هنگامی که جوانان متعهد و حزب‌اللهی به معنای حقیقی کلمه، جزو مدیران ارشد کشور شدند، حرکت عمومی شتاب و رونق بیشتری خواهد گرفت.

  ایشان با بیان نکته‌ای مهم گفتند: فعالیتهایی که با هدف ورود و تأثیرگذاری جوانان در جریان عمومی کشور صورت میگیرد، نباید به کارها و اهداف علمی مجموعه‌های جوانان ضربه بزند، بلکه باید هر دو کار را با هم به پیش برد، چراکه میتوان هم نخبه‌ی پیشتازِ علمی بود و هم در گروه‌های جهادی یا نشریات و مجموعه‌های دانشجویی فعالیت کرد.

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی نشریات دانشجویی نیز گفتند: کسانی که در این نشریات فعال هستند، میتوانند با تشکیل مجموعه‌هایی، بعد از دوران دانشجویی نیز در عرصه‌ی نشر ادامه‌ی حرکت بدهند و مؤثر باشند.

  ایشان با اشاره به انتظار جوانان و تشکلها برای دعوت شدن به فعالیت و تأثیرگذاری تأکید کردند: مجموعه‌های دانشجویی نباید منتظر دعوت باشند، باید هرکس و هر تشکلی در هر زمینه‌ای توانایی دارد، خودجوش و البته با فکر و ذهن فعال و منضبط وارد عرصه شود و بدون توجه به مشکلات، تأثیرگذاری کند.

  رهبر انقلاب، خنثی شدن توطئه‌های نرم دشمنان را از نتایج مهم «عمل جوانان و تشکلهای دانشجویی به راهکارهای بیان‌شده» خواندند و خاطرنشان کردند: دشمن با هدف فلج کردن نسل جوان درصدد است آنان را به شهوات، مواد مخدر و برخی فعالیتهای بیهوده در فضای مجازی مشغول و به نومیدی بکشاند اما با حرکات نشاط‌آور و امیدآفرین جوانان و مجموعه‌های دانشجویی، این توطئه نیز خنثی خواهد شد.

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای عوامل مژده‌دهنده و امیدآفرین در کشور را بسیار بیشتر از عوامل مأیوس‌کننده خواندند و با اشاره به برخی مطالب دانشجویان در این دیدار، به جوانان عزیز میهن تأکید کردند: حتی اگر صد اشکال و ایراد در مسئولان یا عملکرد دستگاه‌ها می‌بینید هرگز ناامید نشوید و با توکل به خدا، با مشکلات مبارزه و افق روشن آینده را محقق کنید.

  ایشان افزودند: شما جوانان اطمینان داشته باشید که زوال دشمنان بشریت یعنی تمدن منحط آمریکایی و زوال اسرائیل را شاهد خواهید بود.

   


  •   کد خبر : 6978
  • تعداد دفعات بازدید : 114 
  • نویسنده : ahmad
  • تعداد کلمات : 402 کلمه  
  نظرات کاربران
 • تازه ترین اخبار
  فیلم «ما همه با هم هستیم»و واکنش دست اندرکاران
  مسیر پرفراز و نشیب یک کارآفرین متعهد
  رزم حسینی: انسجام بسیار خوبی میان اضلاع مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی ایجاد شده است
  علی عسکری: دولت تا پایان امسال متعهد شد معوقات افراد ذی‌نفع بپردازد
  سیدجوادحسینی: توسعه شکل گرفت تا پایداری و توازن را بوجود بیاورد
  آیا هیتلر مرده است؟
  شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران شد
  رئیس جمهور به منظور زیارت بارگاه منور رضوی به مشهد سفر کرد
  عبدالرضا داوری، مشاور احمدی‌نژاد خودکشی کرده است؟
  افتتاحیه نمایشگاه گل و گیاه با حضور دکتر محمدباقر نوبخت درمشهد
  تصاویرشورای برنامه‌ریزی و توسعه استان خراسان رضوی با حضوردکترمحمد باقر نوبخت
  علی ربیعی: امروز ضرورت نوشته‌های کاغذی بیش از همیشه احساس می‌شود
  دکترنوبخت: آقای رزم حسینی شرایط مناسبی درتوسعه پایدار فراهم کرده است/ مسئولیت سازمان برنامه و بودجه نیاز باشد، به استان واگذار خواهد شد
  از زلزله ۹۶ تا بهار ۹۸ همچنان در کانکس!
  بازگشت به برجام/ سفر قریب‌الوقوع نخست‌وزیر ژاپن به تهران
  آرین منش: دشمن چون مقاومت مردم ایران را دید، به فکر مذاکره افتاد
  چارچوب اصلاح ساختاري بودجه
  شماره دوم خرداد ماه ″آفتاب توس″ منتشرشد
  توضیح معاون آموزش و پرورش درباره استعفای بطحایی
  سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش شد
  خريد خودروي خارجي ممنوع / اختصاص يك درصد از اعتبارات براي استقرار سامانه مديريت سبز
  قیام 15 خرداد امام خمینی
  فتاحی: اجازه نمی دهیم ورزش خراسان رضوی را وارد حاشیه کنند
  ساقی: شریعتمداری، به وعده هایی که داده بود عمل کرد
  مردی که 6 پادشاهی را در بیداری دید
  مهاجم تیم ملی فوتبال متهم به تجاوز جنسی شد
  فقه امام خمینی، فقه زندگی
  در صورت پایداری مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در کشور تحول اتفاق خواهد افتاد
  پیام تقدیر استاندار خراسان رضوی از حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس
  مهندس عزت الله سحابی درآیینه تصاویر
  گفت و گوی تولیت آستان قدس رضوی با استاندار خراسان رضوی+ تصاویر
  رحمانی فضلی:راهپیمایی روز قدس، دفاعی قاطع از تمامیت ارضی و همبستگی ملی است
  محمدحسین روشنک: تخم مرغ ایرانی مرغوب ترین دنیاست
  ممنوعیت پخش موسیقی در صدا و سیما!
  همدلی برای توسعه گفتگوی دولت و ملت
  شماره اول خردادماه 98 آفتاب توس منتشر شد
  آیا استاندار فعلی کرمان توانسته جای رزم‌حسینی را بگیرد؟
  انتقال نجفي به بيمارستان کذب است
  در راستای شعار سال گام برداریم
  شیرین مثل عسل
  روحانی: نگاه، صبر و استقامت مردم هیچگاه برای من فراموش شدنی نیست
  كاهش اتكاي كشور به منابع نفتي با جديت دنبال مي شود
  عبدالغفار شجاع کیست؟
  استاندار خراسان رضوی: در دوران دفاع مقدس جناح بندی معنا نداشت
  ترزا می نخست وزیر بریتانیا استعفاء کرد.
  ربیعی، دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهور و سخنگوی دولت شد
  محمود بصیری: «من حالم خوب بوده، نگران و ناراحت نباشید»+ تصاویر
  استان خراسان رضوی در حوزه ارتباطات و روابط عمومی باید در کشور نمونه باشد
  بی‌دقتی در بیان، علاوه بر مؤاخذه‌ی خدایی، آثار نامطلوب دیگری خواهد داشت.
  بی بی کوکب موسوی کاخکی به سمت معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی منصوب شد