• پر بازدیدترین اخبار
  مجریان قدیمی رادیو و تلوزیون قبل و بعد از انقلاب 1394/08/08
  تصاویری از تشیع جنازه فوزیه ی مصری اولین ملکه محمد رضا پهلوی +تصاویری از زندگی فوزیه و شوهر دومش 1394/10/18
  راز کاهش 40کیلویی وزن شهره لرستانی 1394/09/28
  ماجرای ازدواج بهروز وثوقی با گوگوش چه بود ؟ + تصاویر 1395/01/07
  دختر دبیرستانی که پس از تنبیه مدیر مدرسه درگذشت 1394/09/29
  یادداشت ها
  ″حقوق شهروندی″ چیست؟ 1396/11/07
  آیا شما وحشت نمی کنید و بر خود نمی لرزید؟... 1396/09/24
  حماسه ی انتخابات پیروزی همه ملت ایران بود 1396/03/02
  ... دانه باشيم نه سيب 1396/03/02
  مردم در انتخابات ″جوان شدن انقلاب″ را متجلی ساختند 1396/03/01
  گفتگو ها
  قانون اصلاح قانون شوراها باید به مجلس بیاید اما نه از دولت!!! 1396/12/27
  موقوفه ای : مسئله آرمان خواهی دانشجویان مورد بازخوانی قرار بگیرد/جشن های 2500 ساله شاهنشاهی براقتصاد مردم فشار وارد کرد 1396/11/14
  تو می مانی و دیوارهای فرو ریخته پر از خاطره..../ما، کار بزرگ و زیادی در پیش داریم... 1396/09/03
  اولين گزارش صریح آقاي شهردار به مردم مشهد 1396/07/12
  سید مرتضی بختیاری :آستان قدس برنامه‌ریزی جدی برای رفع محرومیت و ایجاد اشتغال دارد 1396/07/12
  اخبار تصویری
  رشد چشمگیر مسافران نوروزی بیستون
  امام خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی در مرقد بنیانگذار انقلاب اسلامی حضور یافتند /تصویر
  گزارش رادیو چین در عملیات نیروهای امدادی برای نجات نفتکش ایران
  حجة‌الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه شد
  کهن‌ترین معدن فیروزه جهان+عکس
  امام خامنه ای از مناطق زلزله زده کرمانشاه بازدید کردند +تصاویر
  موقوفه مهدي خان غزنوي، قديمي ترين موقوفه استان خراسان بزرگ
  تصاویر زلزله 7.3 ریشتری 21 آبان به روستاهای استان کرمانشاه
 • مدیر دولتی راه پدیده، مدیران پدیده درراه زندان
  ″پدیده با هماهنگی تمام مسوولین مشغول فعالیت بوده است، مگر چشم این آقایان بسته بوده است؟″ این جمله را شاید بتوان چکیده یک مصاحبه طولانی باشهردار شاندیز دانست مردی که برخی اورا متهم شماره یک ماجرای پدیده شاندیز میدانند.
  • تاریخ انتشار : 1394/09/17

  مالباختگان پدیده همچنان منتظرند تا تکلیف انان ازسوی مدیران این شرکت روشن شود ؛ انتظاری که بعید به نظر میرسد به این زودیها به نتیجه ای حاصل شود و انها موفق به نقد کردن برگه های سهام یا حواله خود شوند.

  شاید اگر نخواهیم خیلی به عقب برگردیم و ماجرارا به رفت وامدهای مدیران پدیده به دفاتر دولتمردان ومشاوران احمدی نژاد پیوند بزنیم باید به زمانی اشاره کنیم که مدیران شرکت پدیده که تا همین اوایل سال قبل خرجکردها ی کوچکشان میلیاردی بود و اگهی های انها پای ثابت برنامه های پربازدید تلویزیون و یکی از منابع اصلی درامدی این سازمان بود ؛ ناگهان از خرید برگه های سهام دست مردم عاجز ماندند. آنها درمرحله اول با ژستهای پهلوانی تلاش کردند مردم را درمقابل اقدام کاملا قانونی دستگاه قضایی قراردهندو با نفوذی که دربرخی رسانه های جیره خوار داشتند خود را حق به جانب نشان دهند ، حتی همین مدیرعامل درگفتگو با خبرنگار قدس انلاین سرمایه شرکت را بیش از چندین برابر مبلغ سهام خواند واظهار داشت که حاضر است همه سهام مردم را بخرد. این درحالی بود که میدانستند چیزی درچنته ندارند وبا بستن راه فروش غیر قانونی و افزایش غیرطبیعی قیمتهای سهام یک شبه راه سقوط را خواهند پیمود واین همان اتفاقی بود که رخ داد.

   

  واقعیت این بود که مدیران پدیده با بهره گیری از چشمهای بسته مسوولان برروی تخلفاتشان وافزایش بادکنکی قیمت سهامی که غیر قانونی به فروش رفته بود جوی دلالی راه انداخته و با وعده های روزهای بهتر برهیجان برخی از افرا جامعه برای کسب سود بدون تلاش سوارشده و میلیاردها میلیارد پول به سرمایه شان میافزودند ؛ شاید اکنون همه مردم بدانند که بیش از 130هزار سهامدار سابق ومالباخته فعلی پدیده درهر بار افزایش قیمت سهام فقط وفقط کمتر از یک پنجم چند مدیر پدیده که 80درصد سهام را دراختیارداشتند سود میکردند .

   

  از اینها بگذریم وبرسیم به روزهای ناخوش پدیده که منجربه اخراج بیش از 30هزار کارگری شد که دیگر پول باداورده ای برای پرداخت حقوق انها وجودنداشت ؛ و جامعه مالباختگانی که مجبور شدند به وعده سود 30درصدی سهامشان رابدهندو برگه هایی تحت عنوان حواله بگیرند که درهمان زمان هم نگارنده نقد شدن انها را بعید دانسته بود.

   

  اما پدیده یک موسسه اعتباری را هم همراه خود به ورطه سقوط کشید وآن میزان بود که مدیرانش مانند بیش از 130هزار خانوار مشهدی طمع سودهای باداورده کرده بودند؛ و همین مساله موجب شد تا شرق کشور از نظر بر باد دادن پول مردم رتبه ای بالاتر از تمام نقاط کشور را کسب کند و مدیران دولتی این استانها راهی سخت برای بازگرداندن سرمایه مالباختگان درپیش داشته باشند، راهی که با تمام دشواری درباره موسسه اعتباری میزان به سرمنزل مقصود رسید وسپرده گذارانش نفس راحتی کشیدند.

   

  دراین میان اما همیشه سخن از وعده های مقامهای مسوول برای رفع مشکل پدیده هم درمیان بود ؛ وعده هایی که هنوز به هیچ نتیجه ای جز وعده های نو به نو ختم نشده است ؛ شاید اگر همانروز که مدیران میزان بازداشت شده وراهی زندان شدند و هیاتی  دولتی تحت عنوان هیات تسویه زمام امور را بدست گرفتند ؛ نسخه مشابهی برای پدیده پیچیده میشد اکنون مالباختگان این شرکت نیز به پولشان رسیده بودند ، اما مشکل کار اینجا بود که مالباختگان پدیده ؛ برگه هایی به نام سهام خریده بودندو سهام یعنی برد وباخت و از دیگر سو مدیران پدیده مدعی بودند که 80درصد سهام مال خودشان است واگر قرار است مردم به پولشان برسند انها هم باید به پولشان برسند که 4برابر کل پول مردم است وهمین مساله را پیچیده میکرد.

   

  اما طی ماههای گذشته پهلوان یعنی مدیران عامل پدیده که زمانی درخرجکرد میلیاردی پهلوانی میکرد ؛ درخفا بود وریاحی که رییس هیات مدیره این شرکت ورشکسته را بر عهده داشت درمنظر عمومی ظاهر میشد به گونه ای که حتی زمزمه ها از تغییر مدیریت به گوش رسید که به نظر میرسد این هم تاکتیکی برای سرکار گذاشتن مالباختگان بود تا حداقل چندی ساکت شوند.

   

  اما مدیران دولتی  و قضایی استان هم بارها وبارها وعده دادندکه کار رو به بهبود است ونشد ؛ وبارها گفتند که مهلت مدیران پدیده رو به اتمام است وبه پایان نرسید ؛ گفتند که شورای عالی امنیت ملی راهکار داده و مفاد ان را محرمانه دانستند اما نه کاری روی داد ونه اتفاقی افتاد جز اینکه سازمانهای دولتی محکوم به همکاری با پدیده شدند و حتی حاضر شدند مطالباتشان بابت تخلفات این شرکت را بعد از پرداخت پول مردم دریافت کنند اما پولی پرداخت نشد .

   

  هرچند که شاید روال درستی نباشد که فرد یا افرادی تخلف کنندو مردم را پوشش قرار دهند تا دولت تحت فشار همین مردم مالباخته مجبور به صدور مجوزبرای تخلفات شود؛ اما گروهی انگار مجوز برایشان کم بود که هرروز مردم را درجایی جمع میکردند تا مدیران را بیشتر تحت فشار قرار دهند ، روزی مقابل صدا وسیما شعار دادند و روزی مقابل استانداری نماز اقامه کردندو هفته بعد دادستانی ودادگستری را هدف تجمع خود قرار دادند ؛ اما همه اینها سبب نشد تا کارسامان یابد .

   

  همین اوایل پاییز بود که مدیرعامل پدیده بالاخره بعد از دوفصل مخفی شدن سراز لانه به دراوردو درمصاحبه ای که گفته شد اینترنتی بوده به سوالات کسانی که گفته شد از مالباختگان این شرکت بوده اند پاسخ داد و  بازهم از همان دست وعده هایی که مهارت دارد بیان کرد.تا شاید چند روزی مالباختگان را به فردایی بهتر امیدوار کند.

   

  ***مصاحبه مدیرعامل پدیده

   

  محسن پهلوان در خصوص سکوت چندماهه اش گفت: ما اولین وظیفه مان این است که پروژه را به سرانجام برسانیم لذا تا کاری انجام و کامل نشده است گزارش دادن به مردم برای اموری که هر روز تغییر می کند کاری پسندیده نبود. اما امروز که نزد سهامداران آمده ام با قاطعیت می گویم که ٩٨ درصد مجوزهای لازم برای پدیده صادر شده است.

   

  پهلوان با بیان اینکه سهامداران شریک ما هستند و باید با هم راهکارهای اجرایی پروژه را پیدا کنیم، ادامه داد:. فرض کنید شما با ۵ نفر شریک شده اید تا یک کارخانه بسازید. اگر وسط کار کسی بخواهد جدا شود باید یا منتظر باشد که کسی سهمش را بخرد و یا اینکه باید وام بگیرد یا سرمایه گذار جانشین پیدا شود .در غیر این صورت باید تا پایان پروژه صبر کنید تا کارخانه تاسیس و به سوددهی برسد.

   

  وی در خصوص آینده مجموعه گفت: ما اولین کاری که بایستی می کردیم کارشناسی و حسابرسی مجموعه بود. با اقداماتی که در گذشته انجام شده این کار همینک با سرعت بیشتری در حال انجام است. مجوزهای شرکت پدیده که اینگونه شخم خورده و زیر و رو شده نیز صادر شده است. پس راه ورود ما به بورس هموار می شود. لذا هیچ دلیلی برای مشکل در آینده شرکت وجود ندارد لذا همه با اطمینان می توانند پدیده را همراهی کنند.

   

  پهلوان با بیان اینکه بزودی روش های برون رفت برای سهامدارانی که بخواهند خارج شوند را اعلام خواهیم کرد، گفت: قطعا تعداد زیادی هستند که می خواهند در پدیده سرمایه گذاری کنند با جذب این افراد تلاش داریم تا نسبت به بازخرید سهام های خرد اقدام کنیم.

   

  وی در خصوص راهکارهای این مهم گفت: در وهله اول روشهای تهاتر را برای املاک، دارایی ها، مغازه ها اعلام خواهیم کرد. این جدول بزودی پس از مجوز ستاد تدبیر استان روی سایت قرار خواهد گرفت.

   

  پهلوان در خصوص جذب سرمایه گذار نیز تاکید کرد: هر کس به هر شکلی پول برای پرداخت به مردم بیاورد چه سهام مردم بخواهد، چه ملک بخواهد، چه سهام هیات مدیره بخواهد، چه تجاری بخواهد ما به هیچ وجه ممانعتی نخواهیم داشت و کاملا از این قضیه استقبال می کنیم.

   

  وی با تاکید بر اینکه مهم این است که پول به مجوعه وارد شود، گفت: هر کسی که در حسابش ١٠ درصد ارزش مجموعه، موجودی داشته باشد و به مدیران استان این را ثابت کند قطعا با او وارد مذاکره می شویم و ما از همان لحظه نوکری او را می کنیم.

   

  وی در پاسخ به سوالی درباره محل هزینه کرد پول سهام های مردم گفت: ما از ابتدای کار واگذاری سهام هزار و ٢٠٠ میلیارد تومان سهام شخصی خودمان را به مردم واگذار کردیم که البته این امر هم زمانی آغاز شد که پروژه پیشرفت فیزیکی داشت. در چند ماه اخیر بر سر این مسائل آن قدر از ما سوال و جواب کرده اند و سازمان های مختلف را قانع کرده ایم که این پول در چه محل هایی و چگونه هزینه شده است که ورود مجدد به بحث را کار مناسبی نمی دانم. ولی سهامداران مطمئن باشند اگر در این مورد کوچکترین تخلفی وجود داشت الان من اینجا نبودم.

   

  درعین حال طی همین روزهایی که سخنرانی پهلوان ورد زبان مالباختگان بود , مطالبی از سوی رسانه ها وسایتهای وابسته به این شرکت منتشر میشد که اگر چه مالباختگان سهامدارر اتاحدی ارام میکرد اما کارشناسان بخوبی میدانستند که فقط حرفهایی زیبا هستند .

   

  دراین میان عنوان میشد که :"شرکت پدیده با ۵ سرمایه گذار که دو فرد حقیقی گلرخسار و عادلیان و سه شرکت حقوقی ایتالیایی، چینی و ترکی هستند با قیمت تقریبی ٨ هزار میلیارد به توافق رسیده و به همین علت توانسته حقوق معوق کارمندان خود را تا خرداد ماه امسال پرداخت نماید.

   

  از توافقات مهم شرکت و سرمایه گذاران ماندن یک ساله هیات مدیره پدیده برای وصول تمامی حواله های سهامداران است که هر دو سمت معامله با آن اتفاق نظر دارند. هرچند که محسن پهلوان مدیرعامل این شرکت از این حیث مستثنا است.

   

  پرداخت سهام جایزه ١٠ درصدی که جمعا به ٣٣ درصد سهام می رسد و مابه التفاوت پرداخت قیمت سهام با قیمت کارشناسی به سهامداران نیز جزیی از شرایط مدیران پدیده بوده که از سوی سرمایه گذار نیز موافقت شده است.

   

  دیگر مشکل پدیده ورود به بورس اوراق بهادار است که با توجه به مکانیزم های سخت آن مدت زمان طولانی را می طلبد به همین جهت سرمایه گذاران پدیده قرار است با خرید یک شرکت فعال در بورس، تمامی داراییهای پدیده را به آن منتقل نماید تا راه ورود به بورس نیز بسیار کوتاه شود.

   

  البته این را نیز باید در نظر داشت که انتقال اموال پدیده به نام شرکتی در بورس، قطعا باعث ایجاد نقدینگی زیاد در تالار حافظ خواهد شد. به طوری که این معامله بزرگترین رقم معامله در تاریخ بورس ایران خواهد شد که به تبع آن افراد زیادی را مشتاق به خرید سهام این شرکت خواهد نمود تا شاید شاهد جابه‌جایی رکورد صف خرید که در دست بانک صادرات است نیز باشیم."

   

  ***نقد کارشناسی برای مالباختگان

   

  نیم نگاهی به سخنان مدیرعامل پدیده بخوبی نشان میدهد که وی قصد دارد سهامداران را شریک سود وضرر شرکت بداندو دقیقا به همین دلیل است که چندین وچند باراز واژه شریک استفاده میکند تا مالباختگان برای کاهش قیمت سهام اماده کند یا حداقل پروژه خرید سهام با قیمت فروش و نه قیمت 12هزار تومان راکلید بزند ؛ او دقیقا هم رقم فروش را بیان میکند میگوید که تنها 1200میلیارد تومان سهام فروخته است .

   

  بنابراین پروژه ، سهامداران دعوت شده وسهام انها را با فقط با قیمتی ازشرکت خریده اند و دردفاتر انها ثبت است از انها خریداری میکنندو این درحالی است که بسیاری ازسهامداران یا از دلالان سهام خریده اندو قیمت ثبت شده دردفاتر پدیده بسیار کمتر از قیمت خرید انهاست یا با قیمتهای پایین خریداری کرده و منتظر دریافت سودبوده اند . دراین میان تنها حواله داران هستند که میتوانند به پول خود به طور تمام وکمال دست یابند و همه اینها درشرایطی است که پولی درمیان باشد .

   

  مدیرعامل بارها تاکید میکند که پولی درمیان نیست و برغم اینکه حاضرشده اند حتی به کسی که 10درصد قیمت پدیده پول داشته باشد شرکت را بفروشند اما اینجا دو مشکل وجود دارد که هیچ کس حاضر نیست این شرکت را بخرد ؛ اول اینکه اگرچه مشکل پدیده درشاندیز حل شده اما همچنان پروژه کیش که بخشی از شرکت است دارای مشکلات فراوانی است و دریاخواری ان قطعی شده ونه تنها سودی برای شرکت ندارد که باید منتظر بررسی پرونده و جریمه های زیاد ناشی از ان بود ؛ دوم اینکه قیمت گذاری املاک پدیده یک قیمت گذاری رویایی است و با متری 20 میلیون هیچ عاقلی حاضر به خرید ملک دربیابانهای شاندیز نمیشود بلکه بهترین املاک را دربهترین نقطه مشهد خریداری میکند و انقدر درهمین مشهد پاساژ ومجتمع ساخته شده که دیگر هیچ جذابیت توریستی و بازاری هم نمیتوان برای این پروژه حتی درصورت تکمیل وبهره برداری متصور بود.

   

  و درنهایت اینکه پهلوان میخواهد که خریدار تمام سهام را بخرد یعنی علاوه بر پول سهامی که به مردم فروخته شده ؛ پول 80درصد سهام او واعضای خانواده اش را هم بپردازد و همین امر باعث شده تا هیچ خریداری پا پیش نگذارد ؛ شاید اگر قیمت تمام پروژه برابر با پرداخت سهام مردم تعیین میشد برخی بانکها وشرکتهای بزرگ پا پیش میگذاشتند تا پس ازپرداخت سهام مردم مالباخته باسرمایه گذاری وتکمیل پدیده ریسک کنند اما درشرایط فعلی که باید 4 برابر پول سهام مردم به پهلوان وخانواده اش پول بدهند کمتربنگاهی وارد گود میشود.

   

  دراین میان نام اوردن از افرادی که درمشهد خود سرمایه گذاری کرده و پروژه های بزرگی دردست دارند نیز فقط برای دلخوشی دادن به مالباختگان است و اینکه سخن از قیمت 8 هزار میلیاردی به میان میاد درحالیکه معتقدند پدیده 12هزار میلیارد ارزش دارد خود میزان صحت اخبار را روشن میکند.

   

  اما زمانی که از خرید شرکتی برای ورود دربورس و ایجاد اتفاقات عجیب وغریب دربورس سخن به میان میاید تنها خاصیتش نشاندن گل لبخند برلبان کارشناسان و سواستفاده از بی اطلاعی مردم است ؛ حضور دربورس با خرید یک شرکت ممکن نیست بلکه باشفافیت درصورتهای مالی انهم پس از مدتها حضور درفرابورس ممکن میشود درعین حال برای حضور درفرابورس نییز باید شرایط دشواری را پشت سر گذاشت و با انتشار صورتهای مالی اعتماد کارشناسان و دست اندرکاران فرابورس را جذب کرد تا زمینه حضور مهیا شود وتازه انوقت است که قیمت گذاری ازطریق جذابیت سهام وعرضه وتقاضا تعیین خواهد شد ، روندی که اکنون برای پدیده تقریبا غیر ممکن است  وبنا بر اظهارات برخی کارشناسان حتی درصورت فراهم شدن زمینه ها وورود به فرابورس قیمت سهام پدیده حتی به کمتر از یک ششم نزول خواهد کرد .

   

  بنابراین روش پهلوان در استفاده از نااگاهی مالباختگانش تغییری نکرده وهمچنان و درشرایط ورشکستگی هم دروازه وعده های زیبایش را نمیبندد ؛ وعده هایی که زیباترین انها هنوز درذهنم باقی مانده؛ پدیده شرکتی است که هرگز سهامش ضررنخواهد کرد.

   

  ***استفاده انتخاباتی از پدیده

   

  مالباختگان پدیده که بیشتر انها از استانهای خراسان بودند وقتی از تجمع ومردان دولتی دراستانداری ناامید میشوند دستگاه قضایی هم بر همان حرف پیگیری میکنیم خود باقی میماند ؛راهی دفاتر نمایندگان مجلس میشوند تا انها از تریبون خانه ملت به فریادشان برسند واینجاست که نمایندگان تلاش خود را شروع میکنند .

   

  گفتگوی مشروح نگارنده با ثروتی نماینده مردم بجنورد ازاین حکایت داشت که انها همه راههای ممکن را برای تحت فشار قرار دادن مقامهای مسوول آزموده اند ودرنهایت هم همین فشارها که حتی به تهدید به استیضاح یک یا دو وزیر کشیده درمورد میزان جواب داده است .

   

  ولی یا مدیران پدیده مانند ماهی از دست مسوولان لیزمیخورند یا این پرونده چنان پیچیده است که حل معمای ان ممکن نیست و وزیران حاضرند از صندلیهای گرم نرم وزارت دست بکشند اما دراین پرونده دست نبرند.

   

  اما همین پرونده به ظاهر پیچیده یک فرصت نیز مهیا کرده که باعث شده تا برخی نمایندگان با استماع برخی موارد مطرح درپرونده و برخی وعده های شیرین ؛ با بازگو کردن بخشهای قشنگ وخوب مسایل طرح شده درجلسات نظر مردم را بخود جلب کرده وزمینه رابرای شناخت ورای دادن احتمالی درانتخابات فراهم کنند ؛ غافل ازاینکه مردم درنهایت پی خواهند برد که انچه بیان شده وعده ای بیش نبوده و باعث شده تا فقط چند شب خوابهای طلایی از رسیدن به حقشان راببینند.

   

  نماینده مردم بجنورد،جاجرم،مانه و سملقان گفت: برای پرداخت بدهیهای مردم باید املاک پدیده شاندیز را فروخت و پولش را به مردم داد.

   

  حدود یکماه قبل این مصاحبه انجام شده است واکنون با مرور ان میتوان پی برد که وعده های داده شده چقدر زیبا هستند ودرعمل چه اتفاقی رخ داده است ، محمد دهقان نماینده مردم طرقبه در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق گزارشی که مسئولین مربوطه داده‌اند، مسائل پدیده با ۱۳ دستگاه از ۱۴ دستگاه دولتی حل شده و مجوز مربوط به یک دستگاه دیگر هم در این هفته صادر خواهد شد که با صدور این مجوز دیگر هیچ اختلافی بین شرکت پدیده با دستگاه‌های دولتی باقی نخواهد ماند.

   

  عضو هیات‌رئیسه مجلس تصریح کرد: یکی از راه هایی که در گذشته پیگیری شده بود این بود که شرکت پدیده وارد بورس شود و راه دیگر جذب سرمایه گذار است که در هر دوی این موارد مستلزم حسابرسی دقیق حسابرسان دولتی است که خوشبختانه این حسابرسان هم کارشان را با جدیت شروع کرده‌اند و حداکثر تا یک ماه دیگر حسابرسی دقیقی از شرکت پدیده انجام می شود.

   

  عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که در جلسات گذشته تاکید شده بود بحث فروش ۱۸۰ هزار متر از واحد های تجاری شرکت پدیده است که در این مورد تاکید نمایندگان این بود که با نظارت استانداری این ۱۸۰ هزار متر به قیمت مناسب، به قیمتی که هیئت مدیره شرکت پدیده پیشنهاد می دهند و مورد تایید ستاد تدبیر در استانداری قرار می‌گیرد به فروش برسد و خود سهامداران هم در خرید این ۱۸۰ هزار متر اولویت داشته باشند و تخفیف ویژه ای برایشان قائل شوند که سهامداران و طلبکارانی که تمایل دارند در خرید این واحد های تجاری مشارکت کنند بتوانند سهم خودشان را دریافت کنند.

   

  دهقان در ادامه گفت: یکی دیگر از موضوعاتی که تاکید شد و هیئت مدیره شرکت پدیده هم کاملا قبول داشتند این بود که سهام کسانی که در واقع حواله دارند و سهام خودشان را به شرکت فروخته اند و سایر سهامداران هم که تا الان سهام خودشان را نفروخته اند با همان مبنای قیمت سهام پدیده که حدود همان ۱۲ هزار تومان هست، حق دارند از شرکت پدیده حق و حقوق خود را مطالبه کنند.

   

  نماینده مردم چناران و طرقبه شاندیز تصریح کرد: یعنی کف قیمت سهام پدیده همان ۱۲ هزار تومان است و همانطور که قبلا هیات مدیره شرکت پدیده همان ۱۲ هزار تومان تعهد داده الان هم به همان تعهد خودش پایبند بوده و اعلام کردند که همان‌گونه که قبلاً اعلام کردیم مهم پرداخت حقوق سهامداران با قیمت همان ۱۲۰۷۲ تومان است. لذا این هم یکی از موضوعاتی بود که توسط هیات مدیره شرکت پدیده بر آن تاکید شد و ما هم طبیعتا بر این موضوع تاکید کردیم.

   

  دهقان خاطر نشان کرد: مقرر شد بحث فروش ۱۸۰ هزار متری از شرکت پدیده که از قبل هم مجوز فروش برایش صادر شده بود در جلسه ستاد تدبیر که با حضور مقامات دادگستری هم برگزار می شود در آنجا مطرح شود و با نگاه مثبت، این مسئله را به جریان بیاندازند و فروش ۱۸۰ هزار متر تسهیل شود.

   

  عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به اینکه اکثر مجوزهای مربوط به پدیده صادر شده و یک مجوز باقیمانده نیز این هفته صادر خواهد شد و دیگر مسئله ای به نام مجوز از قبیل پروانه، تغییر کابری و سایر مسائل از این قبیل باقی نمی ماند اظهار داشت: صدور سند تفکیکی برای کلیه واحد های تجاری پدیده صورت خواهد گرفت و شرکت پدیده که در گذشته واحدهای تجاریش فاقد سند و مجوز بود با کمکی که مسئولین ذیربط انجام دادند تمام واحدهای تجاری پدیده و همه بناهای مربوطه دارای سند خواهد شد و این موضوع زمینه مشارکت سرمایه گذاران و دریافت تسهیلات بانکی را برای شرکت پدیده فراهم می کند که با سندهایی که در اختیار دارد و وثایقی که می تواند بگذارد بتواند به کار خودش ادامه دهد و این پروژه مهمی که در منطقه در حال انجام است تکمیل شود.

   

  دهقان در ادامه افزود: با سند دار شدن همه بناهای مربوطه و واحد های تجاری شرکت پدیده جدای از اینکه حقوق سهامداران پرداخت می شود امکان تکمیل این پروژه هم فراهم می گردد.

   

  نماینده مردم چناران و طرقبه و شاندیز در پایان خاطر نشان کرد: امید است با حل مشکلات پدیده این پروژه الگویی شود برای سرمایه گذارانی که تمایل به سرمایه گذاری در منطقه و در کشور دارند.

   

  همچنین درهمان زمان عضو مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی با بیان اینکه ۱۸۰ هزار مترمربع از املاک شاندیز آزاد شده است، گفت: مسیر رفع مشکلات پدیده شاندیز طبق مصوبات شورای عالی امنیت ملی هموار شده است.

   

  محمدرضا محسنی ثانی، درباره چگونگی رفع مشکلات پدیده شاندیز وآخرین اقدامات صورت گرفته، گفت: طبق تصمیمات اخذ شده مقرر بود که سازمان حسابرسی وضعیت حسابرسی سال ۹۳ پدیده شاندیز را بررسی کند، تا موضوع برای ورود به بورس آماده شود.

   

  نماینده مردم سبزوار درمجلس شورای اسلامی، افزود: طبق مصوبه شورای عالی امنیت ملی تدابیری اتخاذ شد که به طور قطع این تدابیر چندگانه هرچه  سریعتر باید انجام شود درحال حاضر ۱۸۰ هزار مترمربع از املاک پدیده شاندیز آزاد شده و بخش خصوصی می تواند از این طریق، بخشی از مطالبات سهامداران را پرداخت کند، بنابراین مسیر رفع مشکلات هموار شده و باز هم باید تاکید کرد که ۱۸۰ هزار مترمربع از املاک آزاد شده قابل خرید و فروش است و مقرر شده پس از اینکه ستاد تدبیر بلامانع بودن خرید و فروش را اعلام کرد سهامداران بتوانند به قیمت کارشناسی از این املاک به جای سهام خود استفاده کنند.

  مدیر دولتی راه پدیده، مدیران پدیده درراه زندان/ قسمت دوم


  •   کد خبر : 2504
  • تعداد دفعات بازدید : 11459 
  • نویسنده : 2
  • تعداد کلمات : 456 کلمه  
  نظرات کاربران
  حمید معتقد است :
  { بنام خداوند یکتا } باکمال تاسف درکشوراسلامی ( سران سه قوه ) درمدت یکسال صدای بیش ازیک میلیون مردم درمند وبلاتکلیف مالباخته رانمی شنوند ومدیران متخلف پدیده شاندیز باماشینهای میلیاردی درکاخهای خود درآزادی کامل ودرجامعه جولان میدهند وهزاران هزارپیوند زندگی ازهم گسیخته وبادردورنج منتظراقدام قانونی وقاطع شب وروزشان یکی شده وفریادرسی نیست جزوعده ودروغ
 • تازه ترین اخبار
  در میانه یک میدان بزرگ جنگ قرار داریم/ کوچک‌ترین تردید درباره صلاحیت افراد باید منعکس شود
  مست شراب نشوید که شما را به هرزگی می‌کشاند...
  بلیت اتوبوس درمشهد 450 تومان شد
  دکتر روحانی :تجاوزهای آمریکا در منطقه ثمری جز نابودی و ویرانی نخواهد داشت
  سند سلامت استان خراسان رضوی رونمایی شد+تصاویر
  بخشنامه حداقل دستمزد سال ۹۷ ابلاغ شد
  امام خامنه ای :بعثت پیغمبر، اوج رحمت پروردگار بر بنی‌بشر و انسانیّت بود.
  خبازی عضوشورای شهر بجستان درگذشت
  آیا پارلمان محلی بدون حمایت پارلمان ملی می تواند به بالندگی برسد؟
  قیمت‌های جدید پیش فروش سکه بانک مرکزی + جدول
  تمامی مجوزها، یکپارچه و از طریق پنجره واحد صادر می شوند
  «تقوا» و «اجتناب از گناه، خیانت و دنیاطلبی» در گرو تقویت ارتباط با خدا است + تصاویر
  حسینی :کمک های مالی خیران برای ساخت مراکز بهداشتی و درمانی از محورهای فعالیت مجمع سلامت خراسان رضوی است
  مشاور رییس کمیسیون اقتصادی شورای شهر مشهد منصوب شد
  مسئولان شرکت مسافربری حادثه کرمان - تهران به دادسرا احضار شدند
  قهرمانی پرسپولیس تکرار شد
  10 هزار سیاه چاله در کهکشان راه شیری مشاهده شد+ تصاویرشگفت انگیز
  سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری در بخش نفت و گازچیست؟
  مراسم پدران اسماني در بهشت رضای مشهدبرگزارشد
  حمیدرضا کریم: تعزیرات حکومتی حضور ویژه ای در فرودگاه و راه آهن مشهد مقدس داشته است
  نجمه محمدنیا: شهرداری فرهنگسراها در اختیار شورای محلات بگذارد/ نخبگان جذب شورای محلات نشده اند.
  در 10روز اول فروردین ماه بیش از 40 بار ایران لرزید
  سهم کالاهای مصرفی از کل واردات کشور ۱۸.۲ درصد است
  رشد چشمگیر مسافران نوروزی بیستون
  گلباران حرم رضوی در شب میلاد جواد الائمه (ع)
  دیدار نوروزی وزیر ارشاد و شهرام ناظری + تصویر
  شهر و هویت تاریخی شهر تابران را قربانی نام توس نکنید
  توصیه استاندار خراسان رضوی به زائران و مسافران نوروزی
  گندمی: دو بار در هفته قطار به سمت مشهد در حرکت است / ادامه راه آهن به مرز خسروی متصل می شود
  دکترنوبخت: سازمان برنامه و بودجه بر ایجاد بیش از میلیون فرصت شغلی نظارت می کند
  جایگاه عظیم نوروز در میان کردها
  گزیده بیانات رهبر معظم انقلاب در اجتماع زائران حرم مطهر رضوی ؛ نوروز97 + چگونگی و الزامات حمایت از کالای ایرانی
  حضور دکتر روحانی در مراسم تحویل سال ۱۳۹۷ در جمع خانواده‌های زلزله‌زده کرمانشاه +تصاویر
  مسئله‌ی اصلی ما امسال هم مسئله‌ی اقتصاد و معیشت مردمی است
  تبریک جالب ″ امیر شهلا ″به مناسبت فرارسیدن سال نو
  ورزشکارترین رئیس‌جمهور دنیا پیروز انتخابات شد
  پیام نوروزی فرماندار مشهد به مناسبت عید باستانی سال 1397به مردم ایران : شاهدشکسته شدن مرزهای اخلاق و جوانمردی در جامعه هستیم...
  قانون اصلاح قانون شوراها باید به مجلس بیاید اما نه از دولت!!!
  سربرآوردن ققنوس آگاهی از خاکستر خرابه‌های جهل
  ويژه نامه نوروز ١٣٩٧ ماهنامه ″بارثاوا″ منتشر شد
  اسفندیار رحیم مشایی بازداشت شد.
  رهبرمعظم انقلاب بعدازظهر چهارشنبه در حرم رضوی سخنرانی می‌کنند
  حجت الاسلام سبزیان :مشهد شهر کتاب، دانایی و زندگی است
  عراقچی:اتفاق نظر در کمیسیون مشترک برجام وجود داشت
  پلمپ سینمای تازه تاسیس مشهد!
  علت برکناری″ رکس تیلسون″ از سوی ترامپ چه بود؟
  دکتر نوبخت: دولت استیضاح وزرا را به نفع کشور نمی داند
  احمدزاده: طرح ″آرامش بهاری″ در بقاع متبرکه خراسان رضوی برگزار می شود
  ضرورت تقویت توسعه تعاملات علمی در سطح ملی ،منطقه ای و بین المللی/همه دستگاه ها موظف به همکاری برای اشتغال دانش آموختگان هستند
  ادعای دعوت برخی نمایندگان از سوی سخنگوی دولت کذب محض است